Cześć, tu Ula Lizak!

Uśmiechająca się kobieta

Kilka słów o mnie

Nazywam się Ula Lizak. Jestem mamą dwójki superowych dzieci. Uwielbiam moją rodzinę oraz swoją pracę jako logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta dzieci z autyzmem, trener TUS (nr certyfikatu MEN SZ/017/II/2020), trener- sketchnoter.  Miałam przyjemność kształcić się na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Od trzech lat wspieram edukację dzieci i młodzieży organizując warsztaty myślenia wizualnego w szkołach podstawowych. Uczę dzieci klas 1-3, w jaki sposób przysposabiać ortografię, a młodzież klas 4-8 jak przygotować sketchnotki (notatki wizualne).

Tu i teraz

Obecnie od 10 lat prowadzę Gabinet Logopedyczno-Pedagogiczny „Sówka” w Gorlicach. Od 2013 r wykładam na 3 kierunkach studiów podyplomowych: Logopedia, Oligofrenopedagogika i nowym od 2021r Autyzm i Zespół Aspergera. Prowadzę przedmioty: „Zaburzenia komunikacji językowej- dysleksja”, „Zaburzenia komunikacji językowej – autyzm” oraz  „Zaburzenia w zachowaniu dzieci i młodzieży”.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się z nauczycielami oraz rodzicami szkoląc w placówkach oświatowych: w przedszkolach i w szkołach podstawowych

Uwielbiam pracę z dziećmi. W ciągu 27 lat doświadczenia (dokładnie od 15 roku życia pracuję z dziećmi z autyzmem) pomogłam setkom dzieci. Cenię sobie w pracy: życzliwość, szacunek, cierpliwość, odpowiedzialność, pracowitość, kreatywność. W życiu osobistym na pierwszym miejscu: rodzinę, wdzięczność, przyjaźń.

Moją największą pasją jest Myślenie Wizualne.

Ukończyłam wielogodzinne warsztaty:

Neurodydaktyka, Myślenie Wizualne, Edukacja Dzieci i Młodzieży to dziedziny moich zainteresowań.

Cenię wiedzę uzyskaną na kursach, warsztatach, szkoleniach oraz konferencjach. Spośród 48 wybrałam najbardziej znaczące dla mnie:

Moje doświadczenie

Kraków i Gorlice to moje ulubione miasta, ale mimo to chciałam kształcić się i pracować za granicą. Odbyłam półroczną praktykę w Conyers Learning Academy, w Stanach Zjednoczonych (Chicago, Palatine). Byłam asystentem 3 letniego chłopca z autyzmem w jego terapii logopedycznej. Odbyłam praktykę stymulowania mózgu dziecka Metodą Domana.

Po powrocie z USA, trzy lata pracowałam jako nauczyciel-wychowawca w szkole „Przysposabiającej do Pracy nr 4 dla osób z autyzmem” przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5 w Krakowie oraz jako wolontariusz w zespole Diagnozy i Terapii Dzieci z Zaburzeniami Rozwojowymi. Byłam wykładowcą w Wyższej Szkole Doskonalenia Nauczycieli (przedmiot: Zaburzenia komunikacji językowej -autyzm, Zespół Aspergera).

Pięć lat zdobywałam wiedzę i doświadczenie pracując w dwóch szkołach dla dzieci z autyzmem w Anglii: pół roku w The Loddon School (Sherfield of Loddon) oraz 4,5 roku w Prior’s Court School (Thatcham). Ukończyłam następujące kursy:

Zawsze rysowałam z dziećmi na zajęciach, ale nie myślałam, że przerodzi się to w tak wielką pasję.W czerwcu 2021r. przedstawiłam na kartach mojego Fb (@Ula Lizak) postaci: Mamy Kurki i jej synka Kurczaczka, aby dzięki nim przekazać dużo ważnych myśli dotyczących edukacji i rozwoju dzieci. Postaci te celowo nie mają imion, aby każdy odnalazł w nich trochę samego siebie. Po roku wieczornego, a raczej nocnego rysowania mam już pełny kurnik: rodzinkę Mamy Kurki, przyjaciółki, Tomusia, najlepszego kumpla Kurczaczka i Guśkę. Pomysłów mam mnóstwo, więc sama jestem ciekawa jak się to rozwinie.

Rysunki, które stały się popularne uwieczniłam na magnesach 8x8cm. Obecnie  mam ich ponad 80 wzorów. Większość będzie dostępna na stronie ulalizak.pl

W następnym roku ukaże się seria książeczek ,,Uczę się czytać z Mamą Kurką”. Jako logopeda, pedagog uważam, że czytanie to najwyższa umiejętność mózgu, więc chcę wykorzystać wiedzę i stworzyć taki produkt, aby czytanie dla dzieci było przyjemnością, aby tę umiejętność opanowały jak najwcześniej, już zaczynając od 3 roku życia. Dzieci, które potrafią czytać ze zrozumieniem, mają motywację do samorozwoju.

O wszystkich nowościach, produktach zawsze przeczytasz tutaj ulalizak.pl lub na moim

Fb: Ula Lizak

Funpage: Ula Lizak – Rozmowy Mamy Kurki

Ig: ula_lizak

Dziękuję, że poświęciłaś/eś czas na przeczytanie coś niecoś ,,O mnie' Serdeczności :)